Atpakaļ


Beinsa Duno mantojums

Ciešanas ar mīlestību

 

            Ja grūtībās cilvēks iet uz priekšu neaizkavējoties, viņš ir stiprs. Stiprais iztur visus pārbaudījumus. Ciešanas – smagumu krava , ko mēs velkam uz augšu. Labi, ka eksistē saprātīgas būtnes, kuras palīdz mums.

            Dievs saka: „Meklē mani bēdu dienā”.

Caur ciešanām un pārbaudījumiem cilvēks var noteikt savu attīstības pakāpi. Ja viņa gars ir stiprs, viņš izturēs. Ja nav stiprs – ies pa kopējo gultni. Ja ciet un ar prieku panes ciešanas, tevī ir mīlestība.

            Jo augstāks cilvēks, jo vairāk ciešanu , pārbaudījumu un pretrunu viņš pārcieš. Pateicieties, ka jums ir grūtības, lai iepazītu savu raksturu un savas pārliecības spēku.

            Cilvēkam jāziedo viss Mīlestības, Gudrības un Patiesības vārdā.

Man ir galēji nepatīkami, kad cilvēks cieš bez mīlestības. Cita lieta, ja tev ir apziņa, varonība ciest par Patiesību. Bet tā tas ir tikai ar mīlestību. Ko es vinnēšu, ja pakļaušu jūs ciešanām, izdzīšanām, badam manis dēļ?

            Ja jūsu dvēselē parādīsies dziļa vēlēšanās saprast un atrast Dievu dzīves kopumā, ciešanām ir jēga. Tās ir ciešanas ar Mīlestību. Saticis cilvēku, kas pārdzīvojis ciešanas tādā veidā, es varu viņu apskaut un noskūpstīt. Ja neciešat ar Mīlestību, teikšu jums: „Brāļi, jūs nodarat man lielas sāpes”. – Kāpēc? – Tāpēc, ka ciešat bez Mīlestības.

            Kāpēc Dievs, pilnīgs un visgudrs, pieļāva šādas prertrunas? Lai pārbaudītu jūsu Mīlestību. Kungs jautā : „Pēc visām ciešanām, vai varat mīlēt Mani? Ja mīlat, jūsu mīlestība ir īsta. Tāpēc, ka mīlēt Mani pēc tam, kad devu jums pašus lielākos labumus – tas ir dabīgi.” Dievs tagad nolicis cilvēkus tādos apstākļos, lai viņi izietu caur visiem sietiem. Un pēc tam, kad pārbaudīs tos, tad pieņems savā valstībā, dos tiem spēku, zināšanas un gudrību valdīt pasauli. Kad tiek dots pārbaudījums, cilvēks var to izturēt. Pārbaudījums, dots cilvēkam, nepārsniedz viņa spēkus. Ja parādīsies ciešanas, ietērpieties jaunās drēbēs, bet kad pāriet, novelciet tās, uzģērbiet parastās un esiet kā pārējie cilvēki.

            Kad jūs skumstat, pakāpjaties augšup. Lielākā daļa ciešanu ir tikai šķietamas. Dzīvē uz zemes tomēr būs vilšanās. Kāds dziedātājs dzied – viņam aplaudē. Noveco – aplaudē citam. Viņš saka: „Kas bija kādreiz!” Nākotnē atkal būs labi apstākļi šim cilvēkam. Dzīve nesastāv tikai no vienas dienas.

            Ciešanas ir epizodiskas; tās ir īslaicīgas. Dieva dusmas ir moments, bet viņa laipnība gadsimtos.

             Eksistē divas galējības: pārāk daudzskaitlīgas ciešanas - liekas; bet ciešanu neesamība – otra galējība. Nepieciešams kaut pa pusītei ciešanu.

             Mēs neieejam cietušu cilvēku stāvoklī; neiejūtamies arī dzīvnieku stāvoklī, kuriem nodaram ciešanas.

             Kad cilvēks cieš, viņam jāgaida saules lēkts. Kad saule uzaust, visas ciešanas izzūd.

            Ja parādās kādas ciešanas, padomā par visām būtnēm kas cieš un saki: „Ar mani kopā cieš vēl daudz cilvēku”.