Atpakaļ

Mežotnē iepazīstinās ar druīdu mākslu un dzīvi Baltijā 

http://www.apollo.lv/zinas/mezotne-iepazistinas-ar-druidu-makslu-un-dzivi-baltija/651876


«Apollo», dzive@apollo.lv

Pirmdiena, 2014. gada 19. maijs 11:29 59 komentāri

Baltu klubs Mežotnes pilskalna svētkos piedalās ar programmu «Druīdu mākslas un dzīve Baltijā». Druīdi laikā līdz m.ē. 7.gs bija mākslas, zinātnes un Garīgās kultūras dzīves nesēji, sargātāji un uzturētāji Baltijā.

Baltu klubs www.baltuklubs.lv – Klubs baltiem Cilvēkiem. Dienas darbu un Saules gaismas Cilvēku tikšanās vieta. Baltu klubs neatdarina senatnes priekšmetus, rituālus un sadzīvi. Baltu klubs ceļ gaismā Baltu Druīdu kultūras tradīciju un Garīgo mantojumu.

Mežotnes pilskalna svētkos Baltu klubs ierīko Druīdu ceļojuma apmetni Lielupes labajā krastā Mežotnes pils parkā, atbilstoši savas kārtas un vēsturisko tradīciju prasībām. Būs apskatāma Druīdu ceļojumu sadzīve, tērpi, rotas un aristokrātu ieroču izstāde «Baltu ieroču attīstība no bronzas laikmeta līdz m.ē. 7.gs.» Sarunas par Baltu kultūru un Druīdu atstāto kultūras mantojumu Baltijā.

Baltu klubs demonstrēs Druīdu Mākslas. Mūziku, deju, dziesmu, dzeju un pasakas no jaunās grāmatas «Baltu pasakas». Interesenti varēs iepazīties ar Druīdu filosofisko tradīciju un retāko mūzikas instrumentu Baltijā – ķeltu arfu. Baltijā tādas ir tikai divas.

24. maijā varēs apskatīt ieročus, tērpus un rotas. Turpat notiks loka un arbaleta šaušanas demonstrējumi, nodarbības un apmācības. Parkā zem ozola teicēji lasīs Baltu pasakas bērniem un tur skanēs arī dzejas uzvedums «Viņš, Viņa un Debesis» – kurtuāzā dzeja no Paula Stelpa grāmatām. Vakarā pils lielajā zālē notiks koklētāju ansambļa «Teiksma» un ķeltu arfas koncerts.

Baltu klubs Mežotnē ierodas 23.maija vakarā un uzturas pils parkā līdz 25.maija novakarei. 25.maijā varēs redzēt rotu un ieroču izstādi, sadzīvi, viesoties Druīdu mītnē un gaisotnē, kā arī plkst. 12:00 noskatīties dzejas uzvedumu «Esmu es pati» ar deju kopas «Laimītes», vokālās grupas un mūziķu piedalīšanos. Būs iespēja klausīties Druīdu Sieviešu Garīgo dzeju unikāla instrumenta – ķeltu arfas skaņu pavadījumā.

Visas darbības notiks Mežotnes pils parkā Lielupes labajā krastā atbilstoši pievienotajai programmai:

Mežotnes pils parkā druīdu apmetne, sadzīve, tērpi, rotas un mākslas. Druīdu mākslas un dzīve Baltijā.

24.05.2014.

11:00 Baltu aristokrātijas rotu un ieroču izstāde

«Ieroču attīstība no bronzas laikmeta līdz m.ē. 6-7.gs.»

12:00 Loka un arbaleta šaušanas demonstrējumi, nodarbības un apmācības.

13:00 Pils parkā zem ozola Baltu pasaku stunda. (Baltu pasakas lasa Baltu kluba teicēji.)

16:00 «Viņš, viņa un Debesis» (Kurtuāzā dzeja no P.Stelpa grāmatu lappusēm. Piedalās vokālā grupa, kokle un flauta.)

19:00 Stīgu koncerts pils lielajā zālē – (Koklētāju ansamblis «Teiksma» un ķeltu arfa.)

25.05.2014.

11:00 Baltu aristokrātijas rotu un ieroču izstāde.

12:00 «Esmu es pati» – (Uzvedums Ildzītes Magones dzejas motīvos. Piedalās Baltu kluba deju kopa «Laimītes», vokālā grupa, ķeltu arfu skandē Tīna Bērziņa, flautas pavadījums – Valda Magone. Dzeju lasa Baltu kluba balsis.)


 

Kamara 19. maijs 11:36

Māksla. Piesaistīt. Darinājumi. Vēsture. Ja nevarat apmeklēt, tad paskatieties kādu senās vēstures filmu.

Pamācoši.

 

pelēkais 19. maijs 11:41

Baltija- vēsturiskā druīdu zeme.

 

Bloks 19. maijs 14:03

Cik ta maksā?

 

druīds 19. maijs 16:53

Tumsoņas! Baltiem nekad nav bijuši ne druīdi, ne arī kaut kas tāds, ko pilnā mērā varētu dēvēt par aristokrātiju. Māžojas savā nodabā, un vēl citiem prātu jauc.

Jā, jā, zemgaļi šos esot no Tērvetes izdzinuši. Ko vēl nesagudros.

 

Balss 19. maijs 17:32

Apmeklētājiem visi pasākumi pa dienu nemaksā neko. Klubam pasākumi izmaksā daudz.

Stīgu koncerts Mežotnes pils lielajā zālē sestdien 19.00 maksā 5 EUR.

 

nezin 19. maijs 17:46

Nez kāpēc viņu mājas lapās stipri Krievijas politiku atbalstoši raksti ? Looti demokrātiski balti?

twitter

 

Kaspars 19. maijs 18:44

Kaut kādi sektanti ibio, nevajag atļaut tādiem vandīties pa mežiem un sēņotājus biedēt

 

Uotars X 19. maijs 19:21

Ķeltu arfa...pajoliņi. Kas tie par "druīdiem", ja nezina, ka Baltija ir PIRMSĀKUMS!

 

Uotars X 19. maijs 19:37

Senslāvu: Ce letti, kēļ tidor lībiešu valodā, valodnieki...Matriarhāta valdnieki, kas atšķirībā no Vatikāna patriarhāta 666,tautu pārvaldīja pēc Ticības, Cerības, Mīlestības NĀKOTNEI, principiem.

Matriarhāta tāpēc, ka nešķiroja pēc dzimtes, bagātības un panākumiem savus padotos, tāpat, kā māte savus bērnus.

Vatikāns arī "nešķiro".(...rupjš vārds...) visus bērnus pēc kārtas. Gan mazos, gan pieaugušos.

Tāpat arī Vatikāna ieviestās valsts pārvaldes sistēmas. Latvijā politisko partiju pederasisms. RASISMS.

 

Vatikāns 20. maijs 15:08

būs tevi paņēmnis priekšā sešsimtsešdesmitsešas reizes, ka prātiņš tā sašķobījies :)

 

ivars. 19. maijs 19:40

Kārtējie latviešu senās kultūras čakarētāji. Krievu murgus salasījušies māžojas un kaitē pareizai baltu kultūras izpratnei. Slikti...

 

Uotars X 19. maijs 19:49

Līž partijniekiem dibenā. Ar mēli un "mēli".

Ķelti, izceļotāji no Baltijas, kuru valodā un vārdu saknēs var atrast dažādu baltu un slāvu valodu elementus. Arī salīdzinošus. 

Pēcāk tiek apspiesti no neandertāliešu pēcteču (anglosakšu) puses, pēc 12.gadsimta arī baltu zemes.

12.GADSIMTA OKUPANTI JOPROJĀM ATRODAS ŠEIT. Un, valdības, kas nepieļauj tautai pašai izvirzīt un apstiprināt kandidātus vēlēšanām, arī.

 

Ako 19. maijs 20:54

Esmu apmeklējis šos pasākumus. Bija ļoti skaisti, gan apģērbi, gan teltis, gan rotas un ieroči. Kad parādās cilvēki, kas to prot nest, vairāk neiztur kritiku žēlabainie stāsti par nabaga latviešu tautas zemnieku saknēm. Tas priecē. Ja pašķiro, attīra un iedziļinās teikās, pasakās un dainās, tad kļūst skaidrāks, ka latviešu un arī pārējo kamiņzemju kultūras telpa ir bijis kaut kas krietni vairāk par ikdienas kāpostu bļodu ar gaļu, zaru būdām vai pārģērbšanos par lopiem uz Ziemassvētku saulgriežiem. No dažādiem vēstures avotiem izriet, ka ir bijusi saikne ar Grieķijas un Ēģiptes tempļiem, no kurienes braukuši mācīties uz mūsu zemēm. Tā ir bijis. Tāpat no šiem avotiem izriet, ka reiz beigsies tumšie laiki, un būs pārmaiņas, un reiz celsies (īstā) Gaismas pils.

 

bāleliņš 20. maijs 15:10

hemoroīdi drīzāk tev celsies no sēdēšanas pie datora, ne gaismas pils.:)

 

Iz zinātnes 19. maijs 21:19

Aiz noliegšanas nāk pētīšana, aiz pētīšanas - sapratne, aiz sapratnes - atzīšana. Pēc gadiem divdesmit skaļākie noliedzēji būs lielāki druīdi, nekā Baltu klubā.

 

pasākums 20. maijs 09:35

Jebkurš pasākums, kurā piedalās šie te neopagāni (viņi tādi ir, un nekas vairāk!), pārvēršas par farsu. Ar vēsturi tam visam nav nekāda sakara. Ne velti citos pasākumos viņi netiek laipni gaidīti, jo spēj sabojāt visu iespaidu. Jā, jā, Ako saka - skaisti apģērbi. Jā, ir skaisti, tikai ne Balto Tēvu drausmīgie talāri. Īstie apģērbi ir skaisti. Katram gan savs. Vienam vajag pseidomitoloģisku teātri kā šajā gadījumā, citam - īstu vēsturi.

 

Maijpuķīte 20. maijs 12:08

Re, kādu dzīvu interesi izraisījuši tie, kas nekas neesot! Ja jau tur nekā nav, tad ko tā cepaties? Laikam jau tur ir tas, ko tautu dēli pacelt nevarat!

Ar kuru vēsturi tam nav nekāda sakara? Ar to mākslīgi rakstīto, kura piemērota Ulmaņlaikiem, vai to vēsturi, kura mākslīgi rakstīta padomju laikiem, vai to vēsturi, kura rakstīta Eiropas Savienības vajadzībām? Jā, ar to vēsturi, kurā Latvijas vēsture sākas no 12.gs. tam tiešām nekāda sakara nav! Bet ar to vēsturi, par kuru klusē visas trīs oficiālās vēstures tām tiešām nekāda sakara nav. Viņi tiešām traucē oficiālajām vēsturēm, kurām pašām ar Īsto Vēsturi nekāda sakara nav! Tieši viņu klātbūtne piešķir īstumu visiem pseidotautsikuma balagāniem. Cik zinu, tad viņi iet un nāk kur pašiem patīk, neprasot vai ir vai nav gaidīti. Un cik zinu, tad viņi neiet nekur daudz. Tad viņus tie oficālā vēsturiskuma un pseidotautiskuma balagāni garlaiko. Viņiem ir pašiem savi Svētki, kuros citi netiek ielaisti.

 

pasākums 20. maijs 13:47

Ar senāku, senāku vēsturi. Ar to pašu, ko viņi sludina šajās teritorijās pirms 12.gs. Ar to nav nekāda sakara. Tāpēc saku - māžojas pajoliņi. Neopagāni, kam ar reālajām to laiku tradīcijām un rituāliem (par kuriem, diemžēl, nav zināms nekas) nav nekāda sakara. Tāpat kā tiem ķeltu druīdiem, kas Stounhendžā lēkā. Tie ir tieši tik pat "autentiski", pareizāk sakot, ar reiz bijušajiem druīdiem viņiem nav nekāda sakara.

Kāpēc vajag tādus tīšus viltojumus?

Starp citu, viņi ir vienīgie, kas visus pasākumus pārvērš par "pseidotautisku balagānu", kā Tu izsakies. Visi citi godīgi atzīst, ka par mitoloģiskajām un reliģiskjām lietām nav zināms nekas, un tāpēc ar to nenodarbojas. Jo tā ir cilvēku krāpšana, vienkārši runājot. Kā var sludināt kaut ko, kas nav zināms? Izzīst no pirksta un sludināt? Viņi dara tieši to!

 

Maijpuķīte 20. maijs 15:33

Ja jau tu saki, ka tev par to nekas nav zināms, tad kā tu zini, ka viņu darbības īstenībai neatbilst? Bezdievji par cilvēku garīgo dzīvi patiešām neko nezin, bet tiem, kuriem interesē garīgā dzīve, par to zin gana daudz. Protams, materiālistikā Latvijas valsts Universitātes vēstures un filozofijas fakultāte noliedz visu garīgās dzīves zināšanu esamību. Tas nav strīds par vēsturi. Tas ir strīds par krēsliem un algām. Citur Eiropā vēsturniekiem ir cita vēsture. Tur viņi par to visu, ko Latvijā nekā nezina, spriež un raksta disertācijas. Tur viņi spriež, kurš no kura mācījies - itāļi un grieķi no druīdiem vai druīdi no itāļiem un grieķiem, vai visi kopā no Austrumu Āšrama gudrajiem. Tur ir daudz analītisku materālu par Latvijā nezināmo druīdu zināšanu tiešo saskaņu ar Vedantu. Tad no kurienes varētu būt tādas analīzes, ja par druīdu filosofiju nekas neesot zināms?!

Pilnīgi piekrītu tev, ka tiem, kas māžojas Stounhedžā ar druīdiem patiešām nekāda sakara nav. Arī cik zinu Baltu klubam ar Stounhedžas māžiem nekāda sakara nav. 

pasākumam vajadzētu papētīt speciālo literatūru šajā jomā un tad viņam atklāsies tāda vēsture, par kuru viņš nekā nezin. Tā iet, ja dzīvo uz cariskajai Krievijai rakstīto mācību grāmatu vēstures un BBC murgaino melu filmu bāzes. Visa pasaule šajā jomā jau sen zin to, ko latvju maisos staigātāji zināt negrib.

 

pasākums 20. maijs 21:08

Uzrādi ticamus un nopietnus avotus, no kuriem šos pamatojumus ņem, lūdzu, un tad parunāsim. "Visa pasaule jau sen zina" ir tīra demagoģija.

Starp citu, es arī neteicu, ka neodruīdiem Stounhendžā ir sakars ar šiem te, vietējiem. Es teicu, ka gan vieni, gan otri ir neopagāni, tas ir, māžojas pilnīgi bez kāda pamatojuma tam, ko dara.

Baltiem nekad nav bijuši nekādi druīdi (vismaz viņus pilnīgi noteikti tā nesauc). Priekš kam tādus vajag, ja katrs saimnieks un saimniece paši veic visus iespējamos rituālus? Palasiet taču paši pasakas, tautasdziesmas un teikas. Tur rakstīts, kas ir kura pienākumos. Tāpat vizitāciju protokolos tas ir rakstīts. Nevis kaut kādās mācību grāmatās, bet autentiskos dokumentos.

 

Teikšu tā 20. maijs 12:20

Mums nebija druīdi, bet gan vaideloši. Un nevajag man ar savām nezināšanām galvu jaukt.

 

google

Saulvedis Ozoliņš 20. maijs 15:47

Nu re! Jau trešā vēsture ar vaidelošiem uzradās. Vai vaideloši ir tie, kuri satinās maisos, piedzeras un iet pie kazām auglības rituālus taisīt? Tas jau izskatās pēc jezuītiskās eiropas un viņu homoskesuālā pārcilvēka taisītās vēstures.

google

 

Jānis Bērziņš 20. maijs 12:45

Viņu nav arī cariskajai Krievijai un jezuītu Eiropai rakstītajā vēsturē. Latvijas valsts Universitāte lieto vāciem un jezuītu rakstīto vēsturi, kurā latvieši ir zemnieku tauta. Latvijas valsts Universitātei ir pašai sava vēsture, kurai ar Vēsturi patiesi nekāda sakara nav. Tā ir valsts struktūra, kura ieborē galvās oficiālo politideoloģiju - katrā laikā savu. Vienotības laikā tā ir tāda, nāks pie varas Saskaņas Centrs - būs cita! Un ja dievturīši nāks piešprices būs tāda vēsture, par kuru jūs neviens vēl nekā neesat dzirdējuši. 

Un vispār! Ko tie zemnieki uz aristokrātiem lecās! Zemnieki taču no tā neko nezin! Viņiem taču tikai cūkas snuķis, kāpostu bļoda, koka karote, bariņā pa pliko peldēšanās, mīcīšanās kūts augšā un sacensības, kurš sievu bariņš kuru skaļāk pārkliegs. Un vienīgā dziesmu tēma - skauģu aplenkums! Kas neiet viņu barā tie ir sliktie un labi, ka neiet. Vismaz ir kaut kas gaišs un tīrs! Vizmaz ir kāda cerība, ka latvieši nenoēdīs viens otru un viņiem ir kāda labāka nākotne iespējama par to, kādu te tagad taisa zemnieku tauta.

Vai lamātāji to ķeltu arfu ir dzirdējuši? Un koklētāju ansambli? Vai tas arī ir tiem "latviešiem" tik nīstams? Laikam jau pie tās lamāšanās vēsture nav pirmajā vietā. Laikam jau būs kādai bajārītei kas skaužams sakāms. Laikam vairs nav pirmā daiļava savā pagasatā. Laikam vairs desa nepriecē un alus negaršo. Laikam pagasta puiši uz Baltu meitām skatās!

 

pasākums 20. maijs 14:17

Koklētāju ansamblis ir labs, arfa ir laba, pati ideja ir viltojums. Par to arī lielais cepiens.

Ir taču īstā vēsture, tā, kas patiešām ir bijusi. Jums kādam vajag viltojumus, ja izrādās, ka par īsto nekas nav zināms?

Man nevajag. Es negribu viltojumu. Vai nu īstu, vai nekādu.

google

 

Jānis Bērziņš 20. maijs 15:38

Ne kā nebij! Tieši tas, ka idejiski viņiem viss ir jums nepaceļamā kārtībā, jums mierīgi savu pseidotautisko un vāciski vēsturisko balagānu taisīt neļauj. Tieši idejiskais kaulā kož. Ja viņi tāpat kā jūs piedzertos un kopā ar cūkām zaru būdā gulētu, tad jau viņi būtu Jūsu labākie draugi un jūs paši lielākie druīdi Latvijā.

google

 

Jānis Bērziņš 20. maijs 15:41

Jums vienkārši skauž, ka cilvēki var arī tīrībā un baltumā dzīvot, un netaisīt lopiskas buršanās un to par dzīves ziņu nesauc. Katram sava vēsture! Tiem, kas staigā maisos - sava, tiem, kas baltu velk mugurā - sava, un tiem, kas pēc zaudētajiem vaidalošiem vaid - sava! Katrs raksta savu un dzīvo pēc savas! Un citiem vēl par tādas vēstures mācīšanu algu maksā un grādus piešķir.

 

Pasākums 20. maijs 22:18

Viņiem idejiski ir skaista fantāzija, kam ar īstenību nav sakara. Lūk. Ar fantāzijām jāiet spēlēt improvizācijas teātris vai templis jādibina vai vēl kā, teiksim, svētās birzis jāstāda, tikai nevajag ļaudīm stāstīt, ka tā ir bijis. Tā nav bijis.

 

Jupiters 21. maijs 22:24

Mūsdienās cilvēkiem mēģina iestāstīt, ka senie latvieši (Balti) dzīvojuši zaru būdās, bet zaru būdās reāli dzīvoja to pēcteči, kas tagad melīgā veidā taisa vēsturi, tie, kas stāsta , ka latvieši ir zemnieku tauta un pirms vācu baznīckungu ienākšanas Latvijā tiem nekā nav bijis! Tā viss gluži nav. Ja mēs paskatāmies jau vēstures faktus, tad Baltijas zemes jau tika minētas senajā Ēģiptē, ka šeit dzīvojušas tautas bija ar augsti attīstītu kultūru. Druīdiskā kultūra bija izplatīta no anglijas līdz urālu kalniem, ir fakti, priekšmeti, reāli atradumi, kas par to liecina Latvijā, un neaizmirsīsim, ka Latvija nav austrumeiropas valsts, kā to tagad pasniedz masu mēdiji, bet gan centrāleiropa! Vēl Vācijas vienas no pilsētas arhīviem glabājas fakti, ka pat Romas impērijas augstmaņi apmeklēja Latvijas zemes, lai gūtu zināšanas. Tad par kādām zaru būdām vispār var būt runa? Vai Romas augstmaņi sūtītu mācīties gudrības uz Baltu zemēm, ja šeit būtu vienkārši zemnieki un nekā cita?..Domājiet

 

pasākums 22. maijs 14:30

Sasmīdināji! Nē, nudien! Balti ap 12.gs. dzīvoja koka mājās, gluži tāpat kā visi citi tajā laikā. Zaru un meldru būdas atstāsim akmens laikmetam.

Faktus, priekšmetus, konkrētos atradumus uzrādiet, lūdzu. Kur tie ir apskatāmi?

Senajā Ēģiptē minētas Baltijas zemes? Avotu, lūdzu!

Latvija kā valsts izveidojās ļoti nesen, tāpēc jautājums par austrumeiropu vai centrāleiropu 12.gs. kontektā vispār ir blēņas. Pilnīgi nesvarīgs. Tāpat kā Senās Romas augstmaņi nekādi nav varējuši apmeklēt Latviju, jo tādas valsts tolaik nebija. Romieši vispār savās gaitās nav bijuši līdz šejienei.

Druīdiskā kultūra ir izplatīta Britu salās un Gallijas teritorijā, un nekad nav bijusi nekur tālāk. Pēdēja praktizētā vieta - Velsa.

Ar tām zaru būdām gan Jupiteram kā sievietei - "pati izdomā un pati pēc tam apvainojas". :D

 

Jupiters 22. maijs 14:43

Tādam kā "pasākums" nevar palīdzēt fakti, ja viņš pats reāli nelasa grāmatas!..pirms aptuveni gada vai vairāk par šiem faktie, jā faktiem runāj rādio raidījumā, kur tieši minēja arhīvus Vācijā!'Tā kā pacel pēcpusi pasākum! Un vēl, ja pasākums jauc Latvijas valstisko veidojumu ar Latvijas teritoriju, tad ir jāmācās skolā nevis noliegt visu, ko pašam dzīve saprast nav devusi! Par Ēģipti, tur nav viens, bet gan vairāki avoti vel!...Un ap 12gs jau ienāca juku laiki ar baznīcēniem un šai laikā (ko sauc par vidusslaikiem) valdīja tiešām pagrimums, un Baltus var minēt aptuveni tikai līdz 5-6.gs., līdz neienāca vikingu sirotāji ar ko arī sākās reālā vēstures sagrozīšana.Jūs pats sevi pazemojat ar savu nezināšanu

 

pasākums 22. maijs 16:40

Avotus, avotus, lūdzu! Adresītes, grāmatu, monogrāfiju nosaukumus, autorus, dokumentu numurus, jebko, ar kā palīdzību tos var atrast. Gribu zināt, bet mani tikai apsaukā, bet kur palasīties - nenorāda.

Pagaidām neko tādu te neredz. Joprojām tikai vaimanāšana par manu tumsonību, kuras izteikšanas veids gan tā īsti neatbilst ļoti augstai diskusiju kultūrai. Uz personālijām, ziniet, mēdz pāriet tad, kad citi argumenti izbeigušies. :D

Paga, paga! Un kā tad ar pamatrakstā teikto par laiku līdz 7.gadsimtam, ko? Nevis divpadsmitajam? Kas tad notika no 7. līdz 12., kad druīdu vairs neesot? Kurši te bija, sēļi arī vēl bija, letgaļi tāpat, par zemgaļiem nemaz nerunājot. Kurš tad tos druīdus tai laikā tā apskādēja? Nopietnas vikingu pēdas ir tikai Grobiņā atrodamas, citur visur ietirgotās mantas, un, ja jau vikingu sirotāji (kurši bija tādi paši, starp citu, vispār, siroja pilnīgi visi, tikai visi nebrauca pāri jūrai) tik ļoti te visu tā izpostīja, ka pat vēsture (kura tolaik nav rakstīta, vienīgais avots - skandināvu sāgas, kur gan nav pieminēta tāda lieta kā šitik pamatīgas teritorijas iekarošana, bet būtu, ja tā būtu noticis) sagrozīta (kā Jupiters apgalvo), tad kāpēc mēs visi jau sen neesam somugru tautības pārstāvji?

 

google

Jānis Bērziņš 22. maijs 17:08

Kā tad! Dosim tev avotus, lai tu vari tajos saspļaut! Ja gribēsi zināt, pats sameklēsi. Vai tu domā, ka man kāds avotus uz paplātes pienesa? Es pārdesmit gadus patērēju pētīdams, lasīdams un meklēdams. Ja gribēsi zināt, pētīsi, meklēsi un lasīsi. Un ja tu nepētīsi, nemeklēsi un nelasīsi, tad vienmēr ar tavu muti nezināšana runās. Tava pozīcija nav pētījumos un zināšanās balstīta. Tava pozīcija izriet no tā, ka tu noliedz to, ko pats neesi izpētījis un izzinājis.

 

Jupiters 22. maijs 22:41

Grobiņassaki?...un par Mērsragu neko pat dzirdējis pasākums nebija?...nu redzi, tas liecina par tavu izglītības līmeni, ka pat Mērsragu nepieminēji!...kā jau teicu, vajag lasīt literatūru, interesēties, nevis klaigāt...lūdzu pienesiet man informāciju!...un ko seklais pasākums ar to darīs?...

 

fantāzijas 20. maijs 15:06

nav dokumentētu pierādījumu tam, ka pat daļa no šīm hipotēzēm būtu ticamas. Galvenais - vajag piemeklēt noslēpumaini skanošo vārdu "druīds", kas raksturīgs ķeltiem, ne baltiem...

 

Koks 20. maijs 16:04

12.gadsimta baltu zemju okupanti nonāvēja un aizdzina verdzībā 2/3 tās iedzīvotāju.

Vēl tagad tiem valdība bučo rokas.Vatikāna pederastiskajai sistēmai.

PAR LATVJU BĒRNU UN TAUTAS IZNĪDĒŠANU.

 

fantāzijai 20. maijs 17:44

Tas, ka neesot dokumentālu pierādījumu ir galīgie meli. Anglijas muzejos biezu biezas hronikas. vatikāna pagrabos eiropas vēsturnieki gadiem tajos "neesošajos" materiālos rokas! Druīdi ir kopīgais filosofu un vispārizglītotu cilvēku apzīmējums centrālajā, austrum un rietumeiropā. Tam nav nekāda sakara ar vietu vai tautu. Baltija bija izglītotie balti - Baltu Druīdi! Kauns to nezināt! Un tie esot augsti izglītotie vēsturiskās patiesības aizstāvji. Lai vairāk tādu baltu Druīdu Baltijā!

 

pasākums 20. maijs 21:23

Nē, druīdi ir ķeltu svētnieku nosaukums Britu salās un Gallijas teritorijā, un nekas cits. Par viņu reliģiju nav daudz zināms. Uzskata, ka viņi piekopuši arī cilvēku upurēšanu. 1984.gadā Češīras purvā atrada cilvēku, kurš, domājams, nonāvēts kāda druīdu rituāla laikā.

Pats vārds nāk no grieķu 'drus'='ozols', kas druīdismā ir svēts koks. Pat tas nav zināms, kā viņi saucās ķeltu valodā, kas, zināms, nav grieķu valoda.

 

Ivis 20. maijs 19:09

Es zinu tikai anDruīdu, tas man telefonā dzīvojot.

 

Bloks 20. maijs 19:18

Varētu piedāvāt nenoslinkot un aizstaigāt līdz valodniekiem - pajautāt no kura gada latviešu valodā ienācis vārds "Druīds". Var gadīties, ka pēc tam daudzi jautājumi atkristu.

 

Lettiņš 20. maijs 22:29

kaut kādi nojūgušies pustolkīnisti ņirgājas par vēsturi

kas okmanim kopīgs ar šiem sektantiem?

 

pasākums 20. maijs 22:43

Pareizi. Īsti tolkīnisti Tev atbildētu ar garu dzejoli kvenjā vai sindarinā, bet tādu, ko labāk netulkot. :D Vispār, Tavs teiktais ir apvainojums tolkīnistiem. Viņi ir daudz gudrāki.

 

aristokrāts 21. maijs 00:00

Zinām, zinām to BBC filmu par purviem un tur upurētajiem. Tā filma neiztur nekādu kritiku. Tur bija pilni meži ar laupītājiem un slepkavām. Filma ir baznīcas "cepiens pret konkurējošo firmu". Par to nav pat vērts domāt. Bet ir citi jautājumi, kas te ir svarīgāki. Kāpēc visā pasaulē visām tautām bija aristokrātija, bet latviešiem nē? Par ko tad viņus Dieviņš tā apdalījis? Kāpēc leišiem ir savi karaļi un augstmaņi? Tāpēc, ka viņiem nebija vāciešiem jāpielabinās. Kāpēc otrā pusē krieviem tāpat bija savi kņazi, vojevodas un bajāri? Tāpēc, ka nebija jāpielabinās un muguras jāliec. Kā tad tā - vienā pusē bija aristokrātija un viedie cilvēki, un otrā pusē arī tādi bija, bet pa vidu Latvijā tukšā bedre? A par ko tad latvieši tādi pajoliņi? A par to, ka Ulmaņlaikā valdībai bija vajadzīgas labas attiecības ar baltvācešiem un tāpēc "latviešiem pirms vāciem nekā nebija" un tāpēc "vācieši te visu kultūru ienesa". Tāpēc Ulmaņlaikā par patikšanu vāciešiem pacēla lozungu par "zemnieku tautu". Tā arī vēl šodien par to "zemnieku tautu" klanaties un skandinat! Te nu ir visa tā jūsu vēsture un vēsturiskā patiesība. Paši sevi izkastrējat - par prieku svešiem kungiem viens otru pazemojat! Un vēl es nesaprotu ar ko neopagāni ir sliktāki par postkristiešiem vai bezdievjiem.

 

Ozola dēls 21. maijs 01:17

Tiem kuri nespēj pieņemt un atzīt Druīdu klātbūtni Latvijā, iesaku papētīt Latvijas vietvārdus un hidronīmus. Bet ja esat par slinkiem to darīt, tad izlasiet arhitekta E. Šēnberga Sensōrum nr.5 - Druīdi Senlatvijā. Atklāsies pat, ka dzīvojat vietā kas senīru, ģēļu vai bretaņu valodā nozīmē Druīds, bards vai kāds no senķeltu Dieviem! Starp citu, vārds vaidelots nav latviešu vārds! 14.gs. Duisburgas Pēteris šo vārdu bija saklausījis aprakstot senprūšu svētniekus. Vaideloti ir ķeltu senkulta svētnieki - ģēļu valodā - pravietis + runāšana. Interesanti, vaideloti, bardi, krīvi, brūveri, dreimaņi bija, bet Druīdi nē? Paši sevi variet manīt, bet ne citus...

 

Citāts no Sensōrum: "Sensōrum paceltais neziņas aizkars Latvijas mitoloģijas noskaidrošanā ir graujošs visām līdzšinējām teorijām. Ir negaidot uzradušies daudzi jauni nezināmie. Te vajadzēs daudz gurdu prātu patiesības noskaidrošanai. Bet vai tas nav labi? Nekas nav neauglīgāks, kā visai ieilgušā mīņāšanās (kādā zinātnē) uz vietas, kura jau nav nekas cits kā darbības imitēšana, kā šādas zinātnes dzinēju tukšgaitas rūcināšana .....".

 

Bardiņi (Raunā), Dižbardi (Piņķos), Melbardi (Smiltenē), Duidi (Ropaži), Vaidavas pag., Vaide (Dundaga), Bardava (Ainažos), Draudava (Krustpils), Rūnas kalns (Ikšķile) un simtiem citu vietvārdu ....

 

pasākums 21. maijs 13:24

Kopš kura laika arhitekta (droši vien, speciālista savā nozarē) daiļliteratūra ir pieskaitāma ticamam vēstures avotam? Vēl Denu Braunu būtu piesaukuši! (Īpaši paskaidroju tiem, kas sāks brēkt, ka Brauns nerakstīja par to - jā, nerakstīja, bet viņa daiļliteratūra ticamības ziņā ir tādā pašā vērtē, proti, tā nav ticama.) Sāksim jau ar nosaukumu - tādas vietas un jēdziena kā 'Senlatvija' vispār nav.

Kaut ko var un vajag pieņemt, kā te izsakās, tikai tad, ja tas ir ticams un pierādīts. Te nav ne viena, ne otra. Tāpēc, ka jums, apmātajiem tā gribās, nekāds pamatojums neuzradīsies un par patiesību tā nekļūs.

 

Kāds nosauktajiem vietvārdiem sakars ar vārdu 'druīds'? Es vēlētos sīkāku paskaidrojumu. Tas saraksts ir ņemts no adreses: old.aliens.lv/civil.ph...

Jau tā atrašanās šādā adresē norāda uz ļoti mazo ticamības pakāpi, un kaut kā pamatošana ar to pašu avotu vispār ir New Age pseidozinātniskais pamatošanas veids.

 

Jānis Bērziņš 21. maijs 23:02

Kāds te prasīja pierādījumus un avotus... Tev, muļķadesa tāds, uzmanīgi norādīja uz Sensorum un Šēnbergu. Un ko Tu izdarīji? Apspļaudīji Šēnbergu... Tad kāda jēga Tev dot citus avotus. Tu jau dzīvo tikai tam, lai citus apspļaudītu. Citu jau Tu nezini... Tas, ka Arhitekts vēlāk veiksmīgi strādā lingvistiskajā arheoloģijā, runā par to, ka viņam tajā palīdz telpiskā uztvere. Viņa darbi nav daiļliteratūra, bet interesanti, kāda tad ir Tava izglītība? Kur māca apcūkot savus līdzcilvēkus, un kurš dipoms dod tādas profesionālas prasmes?! Painteresējies par 2007-2009.gada izrakumiem Vislingu kāpā. Tur Tu uzzināsi daudz interesanta. Un aizej uz Līvu laukumu Rīgā (Filharmonijas skvēriņš). Tur Tu redzēsi druīdu nemetonu - Akmens Galvu, kādas ir arī citviet Latvijā vēl šodien sastopamas. Šēnbergs ir viens no izcilākajiem pasaules zinātniekiem šajā jomā. Kauns "latvietim" nezināt savas izcilības. Un citāts ar piemēriem ņemts no "Sensorum - 5". Ja kāds to ir ielicis Tevis pieminētajā miskastē, tad kauns Tev, ka tur rakņājies (tāpēc esi netīrs), un tur licējam, bet ne Šēnbergam un viņa darbam. Savukārt, Dena Brauna murgi nav daiļliteratūra. Tas ir jezuītu pasūtījuma darbs, ar kuru viņi aizcūko ciet tēmu - citu pasaulē uzmanību ieguvušu angļu pētnieku darbu "Svētās asinis". Viens jezuīts apcūkojot raksta, cits cūka jezuītiski uz to atsaucas!!!

 

pasākums 22. maijs 14:51

Jā, jā, viens arhitekts, par kura darbiem neviens neko nezina, un kas publicēts vienīgi ļoti apšaubāmas ticamības avotos, tagad būs tā pasaules autoritāte! LOL

Dens Brauns IR daiļliteratūra. Kauns to nezināt. Ja kāds ņem nopietni to, ko viņš sarakstījis, tad tas ir pilnīgi lētticīgs tips.

Druīdu galvu? LOL trīsreiz. Pirmkārt, tā, kas ir Līvu laukumā, ir kopija. Oriģināls atrodas Doma baznīcas krustejā. Otrkārt, man žēl apbēdināt, bet oriģināls ir izkalts 19.gs. Glīts darbs, tikai neko nenozīmē.

Kur konkrēti var aplūkot tās citas galvas? Kaut kā par citām kaut kur esošām dzirdēts nav.

Kur atrodami un izlasāmi Vislingu kāpas izrakumu apraksti, rezultāti? Protams, ja tāda vieta vispār eksistē. Man neizdevās tādu atrast. Vismaz kopā ar vārdu 'Krievija'. Ja neskaita vienu pliku apgalvojumu, ka 'kaut kas tur esot atrasts', bez norādes - kas, iekš Philos.lv, tad nav pilnīgi nekādas informācijas.

Mūsdienās bez informācijas nevar būt nekas, kas kā te apgalvo, ir pasaulslavens. Kādā veidā tad, ja neviens par to neko neuzzina?

 

google

Jānis Bērziņš 22. maijs 17:00

No visa "pasākuma" sarakstītā izdaram trīs secinājumus:

1) "pasākums" ir ieslēdzis režīmu - visu noliegt, tātad ar viņu nav vērts runāt,

2) ja kaut ko nezina "pasākums", tad to nezina neviens, tātad ar viņu nav vērts runāt,

3) es domāju, ka tā ir viedokļu diskusija. Izrādās, ka vienkārši izglītības trūkums, tātad ar viņu nav vērts runāt.

Rezumē: Zinošajiem ir jādzīvo sava dzīve, muļķiem jādzīvo savā muļķībā. Un beidzot vai tiešām tu, "pasākum", iedomājies, ka tev kāds kādas citas galvas un artefaktus no daudzajiem atradumiem rādīs? Lai tu un tev līdzīgie tos varētu apspļaudīt? Vai tiešām tu domā, ka kādam vajag tevi pārliecināt? Tu neesi pasaules naba! Sēdi vien savā mēslu bedrē un lamājies. Suņi rej, bet karavāna iet tālāk! 19.gadsimtā tā Galva tika aprakta Doma baznīcas pagalmā, bet uz tās nav izgatavotāja zīmes un izgatavošanas datums. Kā tad tu un pēc kādām pazīmēm to tik precīzi datē. No tavas histēriskās spirināšanās pret acīmredzamo druīdu darbību Latvijā, var izsecināt nākošo. Tu neabildēji uz jautājumu par savu izglītību, kura tev automātiski dod tiesības citus nozākāt. Latvijā tāda ir tikai viena - Latvijas Universitātes teoloģijas fakultāte. Tā kā cienījamais baznīcas kalpiņ, savāc savus melus un ej uz citām trepēm spelēties. Acīmredzot tie visi ir domāti maz izglītotiem tantukiem un mūsdienu vidusskolniekiem viņu prātiņu zombēšanai. Ja baznīcai ir vajadzīgi tādu maz izglītotu radījumu ziedojumi draudžu sapulcēs, tad varat viņus savākt, utilzēt un kanalizēt. Varat dzīvot savā naudas kārajā postkristiešu pseidokristīgajā pasaulē - spļaut uz visiem un par visu! Neko citu jau jūs vairs nevarat. Jūsu laiks ir beidzies.

 

Kosmo 23. maijs 10:29

Lai "pasākums" pēc pierādījumiem parakņājas savos Vatikāna pagrabos!

 

ōpis 23. maijs 08:08

Baltais Tē's ! Vaidelot's ! Viedais Vecis ! Finālā - šamanis !

 

Ako 23. maijs 10:18

Pierādījumu pietiekamība par tādu vai citādu faktu ir abpusējas sadarbības process, nepietiek vien ar pierādījumu došanu, jāspēj tos ir arī asimilēt (ja grib) un izvērtēt. Tiem, kas vēsturiski noliedz druīdu esamību Latvijas teritorijā un tās apkaimē, būtu jāuzrāda savi pierādījumi, tai skaitā, fakti, pētījumi, to rezultāti utt. par saviem apgalvojumiem.

Bet, ja runa ir par Baltu kluba pasākumu, tad tur ir augsta dziesma un liega sieviešu deja, smalka dzeja un vieda pasaka, cēli tērpi un labi cilvēki. Tas nes skaistumu!

 

Vijolīte 23. maijs 11:16

"Tikai apskaidrota acs vēro Skaistumu. Kaut ik viens no mums taptu skaists un dievišķīgs, lai ieraudzītu Skaisto un Dievišķīgo!" (Plotīns).

 

Gameovers 23. maijs 22:41

Ja kaut kas ir nepareizs savā idejā, tad tas tāpat ir nepareizs savā darbībā. Šeit Druīdu oponenti iestājas pret ideju, bet nekā nenorāda, kur Druīdu darbībā parādās viņu idejas nepareizums. Vai nepareizība ir ieroču izstādes esamībā vai ieročos - to nesaderībā ar viņu ideju, vai ar jūsu ideju par tiem. Nepareizi ir lasīt pasakas zem ozola? Nepareizi šaut ar loku? Vai paši to nekad nedarat? Nepareizi ir lasīt dzeju? Latviešiem nav dzejas (poētiskās izteiksmes)? No kurienes tad Dainas? Nepareizi ir dejot, dziedāt un muzicēt? Tad pareizās ir tikai jūsu dziesmas, dejas un mūzika? Ja palasa Baltu kluba opzīcijas komentārus, tad var redzēt: pirmkārt personisku subjektīvu antipātiju. Otrkārt, norādījumus, kam nav nekāda sakara ar jautājuma būtību - Druīdi Baltijā (... esot raksti krievu valodā utt.). Treškārt, melīgi, patvaļīgi, nomelnojoši apgalvojumi (... citāts ņemts no sliktas mājas lapas, apskatāmā lielā galva neesot orģināls, bet orģināls esot no 19. gadsimta utt., kaut gan nav svarīgi kas ir orģināls, bet pats fakts ka tāda galva ir.).

Tā jau vairs nav diskusija par tēmu Druīdi Baltijā, bet vistīrākā polittehnoloģija, ar kādu viena cilvēku grupa cīnās pret citiem cilvēkiem par savu ietekmi, vietu un varu. Tā jau ir partejiska cīņa pret viņus apdraudošu politisku spēku!

 

Kurai partijai, ministrijai vai ministru kabinetam Baltu klubs tik pamatīgi ir uzkāpis uz varžacīm?

 

Kumpis 25. maijs 11:09

Biju tos baltus un pasākumniekus skatīties. Tagad saprotu, ko tie "pasākumnieki" tā ārdās. Viņu krastā par kaušanos, bet pie baltiem par dvēseli. Kāda tur vēsture - pasākumnieki tikai grib, lai tādu baltu nemaz nebūtu! Lai nebūtu tādas dzejas un tādas mūzikas koncertā, lai nebūtu tādu pasaules meistaru kaltu ieroču - nekā tāda un tā visa, kas ir pie baltiem. Viņiem pat suņi balti! Viņu ideja ir baltisms visā un estētika visā.

 

Asnite 27. maijs 10:46

Kā zināms, tad katra attīstība sākas ar vienkāršāko, rupjāko un turpinās izmalcinātākajā. Noraidot padomju sterilo (attīrīto) un akadēmiski izpreparēto (profesionālo) "iekūņošanās - ziemošanas" periodu, 90.gados parādījās stihiski - centralizēti - režisētā "Baltica", kura katram ļāva cerēt uz folkloras un tautas garīgās dzīves brīvlaišanu, kura ātri vien tika "iekārtota" komisiju, standartu un tarifikāciju prokrusta gultā un kanonu rāmjos. Tā tika atmodināta un apgūta uzkrātā folkloras materiāla rupjākā - zemnieciski maģisko rituālu horizontālā plakne un tās pielietojumu tradīcija.

 

Kā dabiska atbilde uz šo horizontālo zemnieciski - maģisko un administratīvi vadīto darbību parādījās reakcija Baltu kluba garīgi - aristokrātiskās vertikālās dimensijas veidā, kuru nekontrolē adminstratīvie un tarifikāciju rāmji. Līdz ar to tagad virs zemnieciski - maģiskās plaknes Baltu kluba atvērtajā garīgi - aristokrātiskajā dimensijā ir brīva telpa, kurā var izvietoties neskaitāmi daudz nekā netarificējamu, centralizēti nekontrolējamu un administratīvi nevadāmu garīgi un formās brīvu grupu. Ar to Baltu klubs ir sagrāvis centralizēti vadītās zemnieciski - maģiskās dzīves monopolu un izdarījis Latvijai tik ļoti vajadzīgo lēcienu tautas garīgi - aristokrātiskās dzīves dimensijas apguvē.

 

Gallu druīds 30. maijs 13:01

Baltiem nebija druīdi, kādi tie bija Gallijā, tāpēc pietiek blēņoties un ēdam grieķu olīves.
Ļoti iespējams, ka pēc Baltu kluba aktivitātēm tiks daudziem sajaukta galva ar jēdzieniem, izveidojot
sabiedrībai maldinošu priekšstatu par druīdiem. Baltu klubs ir meitenīšu pasākums, bet ne nopietniem onkuļiem.


Pie viņiem ir jāiet skotu brunčos. Ir manāma sektantisma piegarša ar vienu ganu harēmam, viss pārējais ir fufelis. Arfa - eklektika kurtizānēm.

 

Asnite 06. jūnijs 12:44

Ar ko tad Baltijas piejūras iedzīvotāji (plašākā nozīmē) tik ļoti atšķīrās no Eiropas vidienes galliem? Ar ko tad teitoņi par galliem bija sliktāki? Interesanti, ka starp Baltu kluba oponentiem neredz nevienu zinošu cilvēku. Visi pretī runātāji atsaucas uz savu nezināšanu un to, ka “tur esot kaut kas tāds …”. Tie nav argumenti. Ja oponenti saka, ka viņiem nav ziņu, tad viņi nevar vērtēt Baltu kluba darbību un teikt, kas tajā tieši ir kļūdains.

Un pret ko tad ir visa tā cīņa? Vai pret vārdu “druīds”? Vai kāds zin labāku? Ja nav labāka, tad der arī šis. Galvenais, ka baltiem bija sava kultūra un tās glabātāji. Vai pret to, ka Baltijā vēl pirms vaidelošiem bija savi viedie un valdošie cilvēki? Vai pret to, ka baltiem bija aristokrātija? Simona – Grūnava hronikā lasām, ka “senprūši” te sastapuši valsti ar jātnieku aristokrātu armiju. Vai pret to, ka te Baltijā bijušas zināšanas un filozofija? Aristokrātija nevarēja būt bez filozofijas, bet filozofija bez aristokrātijas. Vai oponenti paši saprot, ko Baltu klubs domā ar vārdiem “druīds”, “aristokrātija” un “filozofija”? Vai oponenti paši saprot, ko ar to domā? Vai oponenti paši saprot, ka apvaino visus teitoņus – baltu tautu senčus, jo būtībā saka, ka teitoņi ir bijuši tumsonīgi mežoņi?!

 

Katrā namā saimnieki esot paši vadījuši rituālus, bet tas neizslēdz to, ka bijuši kādi citi par viņiem gudrāki, kuri tos viņiem iemācījuši. Neviens oponentu arguments neiztur kritiku, bet vedina uz to, ka Baltu klubam te ir taisnība. Oponentu runās nav neviena pārliecinoša argumenta, un es neredzu, ka viņi būtu lasījuši to, kas ir atrodams Baltu kluba mājaslapā. Tad viņiem būtu daudz avotu, norāžu un autoru. Es to uzmanīgi izlasīju – arī krieviski rakstīto un tas mani pārliecina. Es redzu, ka viņi zina ko dara un viņiem ir zināšanas, kuru esamību oponenti noliedz, neminot nekādus reālus argumentus.


Un ko tad Baltu kluba druīdi nojauks, izveidos un maldinās? Vai baznīcas pasaciņu par druīdu asinskāro mežonību? Vai jezuītu pasaciņu par pirmatnējo cilšu dzīvi Baltijā? Vai pasaciņu, ka te nekādas kultūras nav bijis? Ka kultūru te atnesuši vācieši un baznīca? Vai kultūras ministrijas pasaciņu par to, ka te ir bijusi tikai apšaubāmi auglības rituāli, zīlēšana un buršanās? Vai varbūt visa problēma ir tajā, ka Baltu klubs atdod latviešiem krietnu daļu viņu zaudētās pašcieņas?! Vai varbūt oponenti ir tie, kurus neuzņem Baltu klubā? Tad es esmu par tādu Baltu klubu!

 

kumpis 06. jūnijs 16:30

Argumentus, argumentus, avotus un faktus! Gribu redzēt Gallu druīda avotus un zinātniski pierādītus faktus, par to, ka baltiem nebija savu druīdu! Kamēr tā nav, tikam Baltu klubs ir īstākie druīdi Latvijā!

 

Aumalis Andris 11. jūnijs 11:47

Godāts kungs! Kad aizstāvat vēsturi un tos "gallu druīdus", tad atceraties, ka romiešiem visi dzīvojoši uz ziemeļiem no Alpiem bija galli. Tādu vārdu tiem deva romieši, bet tautas pašas sevi sauca kā nu kurā. Ja sakat, ka Baltijas dienvidu piekrastē nebija gallu, nu tad Jums jāsaka, kur tad gāja gallu izplatības ziemeļu robeža un kas dzīvoja te pie Baltijas jūras, un kāpēc tiem nebija savu gudru un viedu ļaužu. Vārdi "galls" un "druīds" ir daudz vispārināti un nav attiecināmi uz vienu tautu, tautas dzīves vietu vai kādu priesteru kārtu.

 

Godāts "druīda" kungs! Ja sakat, ka te nebija gallu un viņu druīdu, tad jau Jūs sakat, ka zemgales, latgales vārdu izcelsmei nekāda sakara ar galliem nav. Tad Jūs runājat tiem vērsturniekiem pretī, kas saka, ka Daugmale ir tā pati hronikās pieminētā slavenā osta Senigallija. Un, ja te nebija gallu, tad jau Jūs esat uz vienu roku ar krieviem, kas saka, ka te visi bija slāvi. Ja slāvi nav arī galli, bet gallu te neesot bijis, kā Jūs sakat, tad jau te bija slāvi, kam tāpat bija savi viedi. Ja sakat, ka druīdi ir gallu viedie, tad esat matos sagājis ar tiem, kas saka, ka druīdi ir ķeltu viedie, un tiem, kas saka, ka druīdi ir dzīvojuši Itālijā Pītagora laikā, bet ķelti taču nav nekādi galli un galli nebija Itālijā. Tad, cienīts kungs, kur nu tie druīdi īsti bija un kāpēc tad arī Jūs viņus sev kā galliem pierakstat, un kas tad Jūsuprāt tie galli tādi ir?

 

Irisa 06. jūnijs 15:56

Ak, tad viņiem esot raksti krievu valodā! Es lasu krieviski. Tad es arī tagad esmu tā sliktā? Kopš kura laika krievu valodas prasme ir noziegums? Vai tie, kuri zin reizrēķinu, vēl nav aizdomīgi?
Ak, viņi esot neopagāni! Un kas tad ir visi tie „pareizvēsturiskie”? Vai viņi būtu kādi senkristieši? Vai tad piederība kādai baznīcai ir vēsturiskās patiesības firmas zīme? Cik zinu, visi senās pasaules zinātnieki bija pagāni mūsdienu baznīcas izpratnē. Tad jau Baltu klubs ir ļoti pareizi druīdi.
Ak, un viņiem tur esot daudz sieviešu! Kāda tad ir vēsturiski pareizā sieviešu īpatsvara norma tādos klubos? Pa vienai uz trim večiem? Četriem?


Un esot viens “gans”! Vai tad druīdiem bija vairāki? Tad jau tagad dodiet mums piecus prezidentus Latvijā un trīs Romas pāvestus! Citādi te visa Eiropa ir viens liels harēms ar sektantisma iezīmēm. Vai tie „pareizvēsturiskie” paši sev neliekas smieklīgi?! Tas jau te ož pēc kārtējās ateistiski – kristīgi – analfabētiskās inkvizīcijas! Vai Latvija tagad būs politkorektās vēstures tumsoņu teritorija?!
Mūsu dienās nav neapšaubāmu vēsturisku faktu un avotu. Visi, kas vien grib, var apšaubīt, noliegt un sagrozīt visu, ko vien grib. Doles salas izrakumi ir vesels murgs no vēsturiskās loģikas un izraktā materiāla datējuma viedokļa. Tādā ziņā tie „pareizvēsturiskie” ir tādi paši “druīdi” kā viņu apšaubītie. Katra valdība, baznīca vai dievturi, jodelētāji vai vaideļotāji taisa savu vēsturi. Tas, cik neganti uzbrūk Baltu klubam, man stāsta, ka viņi nav ne ar valdību, ne baznīcu, ne ar kādiem dievturiem. Vai būtu atdzimusi īstā Baltu Vieda? Ļoti ceru uz to!